GEZEN MODA
Ana Sayfa Diyet & Zayıflama 482 Görüntüleme

Yaban mersini ile zayıflayın

Yazın yaklaştığı şu günlerde kilosundan şikayetçi olanlar şok diyetler ve kilo verme yöntemleri araştırıyor. Ancak aniden ve salıksız bir şekilde zayıflamanıza neden olan bu diyetler yerine doğanın mucizelerini kullanmak daha mantıklı görünüyor.

Her birinin farklı bir özelliği bulunan meyveler ve sebzelerden bazıları da işte bu noktada devreye giriyor. Özellikle kilo vermenize yardımcı besinler tüketirseniz sadece biraz dikkat ederek zayıflamak hayal olmaktan çıkıyor.

Amerikalı bilim adamları yaban mersini gibi meyvelerin yağ hücrelerinin oluşmasını engellediğini ve var olanları eritmeye yardımcı olduğunu belirtiyor.

Teksas eyaletinden araştırmacılar Experimental Biology isimli bir konferansta laboratuar fareleri üzerindeki yaptıkları deneylerden bahsettiler.

Fareleri yaban mersini içerisinde bulunan antioksidan maddelerle beslediklerinde yağ hücrelerinin %27 oranında yok olduğunu kaydettiler.

Sonuçlara göre aynı sürecin insanlarda da işe yarayacağını belirttiler.

Kilo vermek için doğanın mucizelerinden yararlanın ve doğal beslenmeye özen gösterin. Elbette spor yapmak da sağlıklı bir şekilde zayıflamanın temelini oluşturuyor. Ancak neticede yediklerinize dikkat etmezseniz ne kadar spor yaparsanız yapın amacınıza ulaşamazsınız.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Ayvanın bilinmeyen faydaları

Ayvanın bilinmeyen faydaları

Gezen Moda